lc international

LIONS CLUBS INTERNATIONAL v roce 2017 oslavil 100 let.

LCI je třetí největší humanitární a dobrovolnická organizace na světě. Založil ji Melvin Jones v roce 1917 v USA.
Asociace sídlí na okraji Chicaga v Oak Brooku ve státě Illinois. Dnes působí ve 210 zemích a má 1,450 000 členů ve 48 000 klubech.

HISTORIE LCI

1917 – Melvin Jones, pojišťovací agent z Chicaga, zakládá s přáteli národní organizaci s cílem přispět rozvoji života ve městě
1920 – Asociace se stává mezinárodní a používá název LCI (LIONS CLUBS INTERNATIONAL)
1925 – Konvent v Cedar Pointu stanovil hlavní směr činnosti lionů pomoc zrakově postiženým.
1945 – LCI jako nevládní organizace se stává poradním orgánem OSN
1954 – Konvent v New Yorku přijímá motto – WE SERVE – POMÁHÁME
1987 – Vstup žen do Lions CIub International
1990 – V září je založen první lionský klub v Praze
2002 – Otevřeno lionské oftalmologické edukační centrum v Praze
2008 – Dokončena transformace distriktu – LIONS CLUBS INTERNATIONAL Distrikt 122 ČR a SR

LIONS CLUBS INTERNATIONAL oslavil 100 let.

AKTIVITY LIONŮ

• Pomoc zrakově postiženým, sluchově postiženým a jinak handicapovaným lidem
• Pomoc dětem, seniorům, rodinám
• Navazování mezinárodních vztahů v rámci hnutí